
1 / 6
1 / 6
Load Disconnector Switch 100A/4
Article: AZ200204--
Выключатели нагрузки, разъеденители
12 920 ₸
In stock
Load disconnector switch designed for safe disconnection and switching of electrical circuits with a rated current of 100 A in a four-pole version. The device belongs to the AMPARO series manufactured by Schrack and is used as a main load disconnecting switch in electrical distribution systems.
Technical Parameters:
- Rated Current: 100 A
- Number of Poles: 4
- Type of Execution: Isolator with main load disconnecting function
- Power Loss: 40 W
- Operating Temperature Range: from -25°C to +55°C
- Manufacturer: Schrack
- Series: AMPARO
Dimensions and Weight:
- Length: 75 mm
- Width: 72 mm
- Height: 77 mm
- Net Weight: 0.35 kg
- EAN Code: 9004840024005
Packaging Options: 1 pcs., 3 pcs., 45 pcs.
| EAN Code | 9004840024005 |
|---|---|
| Net Length | 75.00 mm |
| Net Width | 72.00 mm |
| Net Height | 77.00 mm |
| Net Weight | 0.35 kg |
| Power Loss | 40.00 W |
| Min. Ambient Temperature | -25°C |
| Max. Ambient Temperature | 55°C |
| Type of Execution | Isolator Main Load Disconnecting Switch |
| Poles | 4 |
| Series | AMPARO |
| Rated Current | 100 A |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 3 pcs., 45 pcs. |
- Photo 1: Load Disconnector Switch 100A/4 (JPG, 2.3 MB)
- Photo 2: Load Disconnector Switch 100A/4 (JPG, 2.5 MB)
- Photo 3: Load Disconnector Switch 100A/4 (JPG, 2.7 MB)
- Photo 4: Load Disconnector Switch 100A/4 (JPG, 2.9 MB)
- Photo 5: Load Disconnector Switch 100A/4 (JPG, 2.8 MB)
- Photo 6: Load Disconnector Switch 100A/4 (JPG, 2.9 MB)