
Forked Bus Bar L1N/L2N/L3N 16mm², 1 meter, BSB
Article: BSB00123--
31 450 ₸
In stock
Comb-shaped bus bar for connecting devices with the following elements: dual-purpose terminal, screw terminal, screw connection, flat terminal. Pitch device 17.8 mm. 27 x 1+N. Phase sequence: L1, N, L2, N, L3, N, ... . End caps not required
| EAN code | 9004840942859 |
|---|---|
| Net length | 1016.00 mm |
| Net height | 29.20 mm |
| Net depth | 21.00 mm |
| Net weight | 0.90 kg |
| Copper content | 815.0000 g |
| Power loss | 20.70 W |
| Min. ambient temperature | -35°C |
| Max. ambient temperature | 70°C |
| Series | BC, BM, BO |
| Insert | LS, FI, LS/FI (pitch size 17.8 mm) |
| Design | Forked design |
| Pole | 4 |
| Cross-section | 16 mm² |
| Standard | EN 61439-1 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 piece, 15 pieces |