
Four-pole busbar 16mm² sq, 1 meter, BSB, Schrack
Article: BSB90122--
31 620 ₸
In stock
Comb-type busbar for connecting devices with the following elements: dual-purpose terminal, screw terminal, screw connection, flat terminal. Division device 17.8 mm. 57 MW. Phase sequence: L1, L2, L3, N, ... L1, L2, L3, N (other versions are possible)
| EAN code | 9004840942842 |
|---|---|
| Net length | 1016.00mm |
| Net height | 29.20mm |
| Net depth | 21.00mm |
| Net weight | 1.21kg |
| Copper content | 825.0000g |
| Power loss | 21.40W |
| Min. ambient temperature | -35°C |
| Max. ambient temperature | 70°C |
| Series | BC, BM, BO and Amparo |
| Insert | LS, FI, LS/FI (pitch size 17.8 mm) |
| Design | Assembled busbar |
| Pole | 4 |
| Cross-section | 16mm² |
| Accessories | Assembled busbar |
| Standard | EN 61439-1 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 15 pc. |