
1 / 2
1 / 2
Reinforced horizontal connector for BK085
Article: BK085098-C
7 555 ₸
In stock
Reinforced horizontal connector for BK085 cable duct series. Designed to reliably join horizontal sections of electrical engineering systems with increased requirements for mechanical strength. Ensures stable mounting during installation and operation over a wide temperature range.
Key specifications:
- Compatible with BK085 ducts
- Reinforced design for increased loads
- Compact dimensions for convenient installation
- Operating temperature range: -25°C to +60°C
- Manufacturer: Schrack (reliable European manufacturer)
- Packaging: 1 pc
| EAN-code | 9004840945591 |
|---|---|
| Net length | 50.00 mm |
| Net width | 25.00 mm |
| Net height | 30.00 mm |
| Net weight | 0.10 kg |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc |