
Automatic Circuit Breaker C32/3+N, 25kA
Article: BR578320--
Автоматические выключатели BR 80-125A
124 390 ₸
To order
The automatic circuit breaker is designed to protect electrical circuits from overloads and short-circuit currents. Modular design with C tripping characteristic ensures selectivity during operation and compatibility with various types of loads.
Main Parameters:
- Nominal Current: 32A
- Configuration: 3+N (three phases + neutral)
- Breaking Capacity: 25 kA
- Characteristic: C (nominal current tripping 5-10In)
- Operating Voltage: High-voltage
- Series: BR
Technical Specifications:
- Power Loss: 11.75 W
- Operating Temperature Range: -30°C to +55°C
- Dimensions (width × height × depth): 108 × 91 × 77 mm
- Weight: 0.89 kg
- Compliance with Standards: EN 60947-2:2006 + A1:2009 + A2:2013, EN 60947-2:2017 + A1:2020, EN 63000:2018
Manufacturer: Schrack. Available in packages of 1, 3, and 144 units.
| EAN Code | 9004840267051 |
|---|---|
| Width (Net) | 108.00 mm |
| Height (Net) | 91.00 mm |
| Depth (Net) | 77.00 mm |
| Weight (Net) | 0.89 kg |
| Power Loss | 11.75 W |
| Min. Ambient Temperature | -30°C |
| Max. Ambient Temperature | 55°C |
| Characteristic | C |
| Pole | 3+N |
| Nominal Current | 32 A |
| Type | High-Voltage Automatic Circuit Breaker |
| Series | BR |
| Breaking Capacity | 25 kA |
| Design | High-Voltage Automatic Breaker |
| Standard | EN 60947-2:2006 + A1:2009 + A2:2013, EN 60947-2:2017 + A1:2020, EN 63000:2018 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 3 pc., 144 pc. |