
Fork rail 3-p 10mm² 1 meter, BSB
Article: BSB90113-A
19 050 ₸
In stock
Comb-type rail for connecting devices with the following elements: dual-purpose terminal, screw terminal, screw connection, flat terminal. Pitch device 17.8 mm. 57 MW
| EAN code | 9004840942767 |
|---|---|
| Net length | 1016.00 mm |
| Net height | 26.80 mm |
| Net depth | 15.00 mm |
| Net weight | 0.48 kg |
| Copper content | 480.0000 g |
| Power loss | 21.60 W |
| Min. ambient temperature | -35°C |
| Max. ambient temperature | 70°C |
| Series | BC, BM, BO and Amparo |
| Insert | LS, FI, LS/FI (pitch size 17.8 mm) |
| Design | Fork design |
| Pole | 3 |
| Cross-section | 10 mm² |
| Standard | EN 61439-1 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 20 pcs. |