
Side support designed for mounting and securing cable channels and cables in electrical systems. Features a modular construction with the ability to install insertable boxes. Mounted on the side surface of the mounting system with a pitch of 44.45 mm (18 modules). Made of high-strength material providing reliable fixation of cable products. Easily integrates into standard profile systems of electrical equipment.
| EAN code | 9004840778663 |
|---|---|
| Width net | 24.00 mm |
| Height net | 806.00 mm |
| Depth net | 102.00 mm |
| Weight net | 1.37 kg |
| Insertable components | Insertable boxes |
| ME (1 unit 44.45 mm) | 18 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc. |