
Auxiliary Contact, Front-mounted, 4NO for LTH0 Contactors
Article: LTZ0H540--
Аксессуары для контакторов силовых
7 615 ₸
To order
Auxiliary contact with front-mounting and 4 normally open (4NO) contacts for the LTH0series contactors manufactured by Schrack. Designed to expand the functionality of contactors by adding additional signaling contacts. The contact is installed on the front part of the contactor and provides reliable electrical connection in control and signaling circuits.
Key Characteristics:
- Contact Configuration: 4NO (four normally open contacts)
- Mounting Type: Front-mounted
- Compatibility: LTH0 series contactors
- Manufacturer: Schrack
- Size: 0
- Overall Dimensions: 45 × 38 × 36 mm
- Weight: 50 g
- EAN Code: 9004840840964
- Packaging Options: 1 pc., 325 pcs., 6500 pcs.
| EAN Code | 9004840840964 |
|---|---|
| Length Net | 45.00 mm |
| Width Net | 38.00 mm |
| Depth Net | 36.00 mm |
| Weight Net | 0.05 kg |
| Size | 0 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Auxiliary Contact |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 325 pcs., 6500 pcs. |