
Connection Kit for LTD0 Reversing Contactors
Article: LTZ0W002--
Аксессуары для контакторов силовых
10 820 ₸
To order
Connection kit designed for reversing contactors of the LTD0 series. The kit includes necessary components for electrical connection and mechanical fastening of contactors when creating reversing control circuits. Used as part of distribution systems and control cabinets. The compact size allows the kit to be integrated into standard DIN-rail mounting modules. The accessory is supplied in a complete package ready for installation.
| EAN Code | 9004840839524 |
|---|---|
| Net Length | 90.00 mm |
| Net Width | 20.00 mm |
| Net Depth | 40.00 mm |
| Net Weight | 0.03 kg |
| Size | 0 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Additional electrical equipment component |
| Packaging | 1 pcs., 45 pcs. |