
Auxiliary Contact, Front-mounted 4NO, for LTD2, LTD3 Contactors
Article: LTZ3D140--
Аксессуары для контакторов силовых
7 150 ₸
In stock
Auxiliary contact with front-mounted 4NO configuration (four normally open contacts) for electromagnetic contactors of LTD2 and LTD3 series manufactured by Schrack. Designed to expand the functionality of contactors by adding additional switching contacts. The contact is mounted on the front of the device and provides reliable electrical connection due to proven design. Used in control circuits, signaling and interlocking in industrial electrical installations.
| EAN Code | 9004840840865 |
|---|---|
| Net Length | 39.00 mm |
| Net Width | 46.00 mm |
| Net Depth | 45.00 mm |
| Net Weight | 0.06 kg |
| Size | 3 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Auxiliary Contact |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 300 pcs., 6000 pcs. |