
1 / 6
1 / 6
Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO
Article: BD900006--
6 100 ₸
To order
Additional auxiliary contact for electromagnetic trip units and modular automatic circuit breakers of the VM and VO series. The contact consists of one normally open (1NO) and one normally closed (1NC) contact with screw terminal.
Technical Parameters:
- Contact Type: 1 normally open + 1 normally closed
- Power Loss: 0.50 W
- Operating Temperature Range: -25°C to +60°C
- Compatibility: LS, LS/FI, MP (BE4)
- Connection: screw terminal
Regulatory Compliance:
- EN 60947-1:2007 + A1:2011 + A1:2014
- EN 60947-5-1:2004 + A1:2009
- EN 63000:2018
Manufacturer: Schrack
Packaging: available in options of 1, 4, or 120 pieces per package.
| EAN Code | 9004840222586 |
|---|---|
| Net Width | 8.90 mm |
| Net Height | 80.00 mm |
| Net Depth | 60.00 mm |
| Net Weight | 0.04 kg |
| Power Loss | 0.50 W |
| Min. Ambient Temperature | -25°C |
| Max. Ambient Temperature | 60°C |
| For Product | LS, LS/FI, MP (BE4) |
| Auxiliary Contacts | 1 normally open contact + 1 normally closed contact |
| Type | Accessories |
| Standard | EN 60947-1:2007 + A1:2011 + A1:2014, EN 60947-5-1:2004 + A1:2009, EN 63000:2018 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 4 pcs., 120 pcs. |
- Photo 1: Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO (JPG, 376 KB)
- Photo 2: Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO (JPG, 730 KB)
- Photo 3: Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO (JPG, 332 KB)
- Photo 4: Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO (JPG, 689 KB)
- Photo 5: Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO (JPG, 333 KB)
- Photo 6: Additional Contact 1NO+1NC Screw, for VM and VO (JPG, 326 KB)