
1 / 4
1 / 4
Distribution board door and frame, 3-row, 36+6 modules, transparent plastic
Article: BK0852032F
25 380 ₸
To order
Distribution board door and frame, designed for 3-row configuration to accommodate 36 single-pole + 6 double-pole modules (total of 42 modules of standard width). The housing is manufactured from transparent plastic, providing visibility of installed equipment without opening the door.
Dimensions and mounting:
- External dimensions: 346 × 592 × 36 mm
- Flush-mounting installation
- Weight: 2 kg
- Halogen-free material
Protection and reliability:
- Degree of protection: IP40 — protection against direct contact and splashing
- Protection class: 2 (double insulation)
- Impact resistance: IK07 — withstands impacts up to 2 J
Operating conditions:
- Temperature range: -25 to +60°C
- Power loss: -44 W
Manufacturer: Schrack (reliable Austrian manufacturer of electrical engineering products)
EAN: 9004840890068
| EAN code | 9004840890068 |
|---|---|
| Net width | 346.00 mm |
| Net height | 592.00 mm |
| Net depth | 36.00 mm |
| Net weight | 2.00 kg |
| Power loss | -44.00 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Degree of protection | IP40 |
| Protection class | 2 |
| Impact resistance | IK07 |
| Manufacturer | Schrack |
| Mounting | Flush-mounting |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 pc. |
- Photo 1: Distribution board door and frame, 3-row, 36+6 modules, transparent plastic (JPG, 2.8 MB)
- Photo 2: Distribution board door and frame, 3-row, 36+6 modules, transparent plastic (JPG, 3.5 MB)
- Photo 3: Distribution board door and frame, 3-row, 36+6 modules, transparent plastic (JPG, 2.3 MB)
- Photo 4: Distribution board door and frame, 3-row, 36+6 modules, transparent plastic (JPG, 1.8 MB)