
End Fastener for IK6 Terminals, Type KD3
Article: IK623001--
310 ₸
In stock
End fastener designed for IK6 terminals, type KD3. Ensures reliable fastening and fixation of conductors in terminal blocks. Compatible with spring and screw terminals. Compact dimensions and low weight allow the fastener to be used in confined installation conditions. Available in retail packaging (1 pcs.) and industrial packaging (90 pcs.).
| EAN code | 9004840452273 |
|---|---|
| Net depth | 30.00 mm |
| Net width | 8.00 mm |
| Net height | 45.00 mm |
| Net weight | 0.01 kg |
| System | Spring terminal, Screw terminal |
| Type | Accessories |
| Packaging | 1 pcs., 90 pcs. |