
1 / 2
1 / 2
Fuse of size 00 with a rated current of 63A and operating voltage of 400VAC. Designed to protect electrical circuits from overloads and short circuits. The product complies with standard safety requirements and provides reliable equipment protection.
Technical Parameters:
- Rated current: 63A
- Rated voltage: 400VAC
- Size: 00
- Power loss: 4.90W
- Operating temperature range: from -40°C to +60°C
- Overall dimensions: 52.50 × 20.80 × 79.00 mm
- Weight: 0.12 kg
Manufacturer: Schrack. Packaging: 1 or 3 pieces.
| EAN code | 9004840507744 |
|---|---|
| Length (net) | 52.50mm |
| Width (net) | 20.80mm |
| Height (net) | 79.00mm |
| Weight (net) | 0.12kg |
| Power loss | 4.90W |
| Min. ambient temperature | -40°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Manufacturer | Schrack |
| Rated current | 63A |
| Rated voltage | 400VAC |
| Size | 00 |
| Packaging | 1 pc., 3 pcs. |