
Thermal Overload Relay 35-50A LTD
Article: LTT30050--
Аксессуары для контакторов силовых
119 240 ₸
To order
Thermal motor protection relay in the 35-50A range manufactured by Schrack. Designed to protect asynchronous motors from overloads and phase failure in three-phase AC networks.
Key parameters:
- Adjustment range: 35-50A
- Application category: AC-15 (closing contact)
- Contact rated voltage: 380/400/415 V
- Contact tripping current: 0,5A
- Power dissipation: 21,60W
- Protection class: Size 3
- Net weight: 1,19kg
- Dimensions: 134×135×118 mm
- EAN code: 9004840841527
Packaging options: 1 pcs. or 8 pcs.
| EAN code | 9004840841527 |
|---|---|
| Net length | 134,00mm |
| Net width | 135,00mm |
| Net depth | 118,00mm |
| Net weight | 1,19kg |
| Power dissipation | 21,60W |
| Current range | 35-50A |
| Size | 3 |
| Type | Motor protection relay |
| Manufacturer | Schrack |
| AC-15 closing contact, 380 V 400 V 415 V Ie | 0,5A |
| Packaging | 1 pcs., 8 pcs. |