
Auxiliary Contact, Front Mounted, Time Delayed, 1NO+1NC for LTH0 Contactors
Article: LTZ0H911--
Аксессуары для контакторов силовых
11 360 ₸
To order
Auxiliary contact with front mounting and time delay function. Designed to expand the functionality of LTH0 series contactors. The contact contains 1 normally open (NO) and 1 normally closed (NC) contacts, enabling implementation of more complex control and protection circuits. Mounted directly on the front of the contactor. A reliable solution from manufacturer Schrack for modular electrical control systems.
| EAN Code | 9004840841350 |
|---|---|
| Net Length | 45.00 mm |
| Net Width | 38.00 mm |
| Net Depth | 36.00 mm |
| Net Weight | 0.04 kg |
| Size | 0 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Auxiliary Contact |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 325 pcs., 6500 pcs. |