
Zero-point neutral connection jumper for LTD1 contactors
Article: LTZ1Y001--
Аксессуары для контакторов силовых
2 044 ₸
To order
Zero-point neutral connection jumper for LTD1 series contactors. Designed for electrical connection of the neutral point in three-phase circuits in star configuration of the contactor. The component provides reliable electrical connection and is compatible with the modular system of LTD1 contactors manufactured by Schrack.
Main parameters:
- EAN code: 9004840839678
- Overall dimensions: 33.00 mm (length) × 26.00 mm (width) × 6.00 mm (depth)
- Net weight: 0.01 kg
- Size: 1
- Component type: Additional electrical equipment component
- Manufacturer: Schrack
- Packaging: 1 pc., 2000 pc.
| EAN code | 9004840839678 |
|---|---|
| Net length | 6.00 mm |
| Net width | 26.00 mm |
| Net depth | 33.00 mm |
| Net weight | 0.01 kg |
| Size | 1 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Additional electrical equipment component |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 2000 pc. |