
Star Point Neutral Junction Jumper for LTD2 Contactors
Article: LTZ2Y001--
Аксессуары для контакторов силовых
3 855 ₸
To order
A star point neutral junction jumper designed for LTD2 series contactors. This auxiliary component of electrical equipment provides electrical connection of the neutral point in three-phase systems. The component is manufactured by Schrack and complies with the standard dimensions and electrical characteristics of the LTD2 series.
Technical Parameters:
- Size: 2
- Product Type: Accessory
- Category: Auxiliary electrical equipment component
- EAN Code: 9004840839654
- Net Weight: 0.01 kg
- Overall Dimensions: 47 × 27 × 6 mm (L×W×H)
- Packaging: available in 1 pc. or 1500 pcs. configurations.
| EAN Code | 9004840839654 |
|---|---|
| Net Length | 6.00 mm |
| Net Width | 27.00 mm |
| Net Depth | 47.00 mm |
| Net Weight | 0.01 kg |
| Size | 2 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Auxiliary electrical equipment component |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 1500 pcs. |