
Terminal Cover for LTD5 Contactor
Article: LTZ50001--
Аксессуары для контакторов силовых
16 130 ₸
To order
Terminal cover for LTD5 contactor designed to protect contact terminals from dust, moisture and mechanical damage. The product is compatible with LTD5 series contactors and ensures safe operation of electrical equipment.
Key specifications:
- Size: 5
- Material: Plastic
- Type: Accessories (cap)
- Manufacturer: Schrack
- Net weight: 0.16 kg
- Packing dimensions: 82 × 126 × 150 mm
- EAN code: 9004840841305
Packaging: 1 pc or 8 pcs to choose from
| EAN code | 9004840841305 |
|---|---|
| Net length | 82.00 mm |
| Net width | 126.00 mm |
| Net depth | 150.00 mm |
| Net weight | 0.16 kg |
| Size | 5 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Cap |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc, 8 pcs |