
Terminal Cover for LTD6 Contactor
Article: LTZ60001--
Аксессуары для контакторов силовых
15 030 ₸
To order
Terminal cover for LTD6 series contactors manufactured by Schrack. Protective cap designed to insulate and protect terminal connections of the contactor from mechanical damage, dust and moisture. Ensures safety when working with electrical equipment and simplifies device installation and removal.
Main Parameters:
- Compatibility: LTD6 series contactors
- Size: 6
- Type: accessory (cap)
- Manufacturer: Schrack
- Material: plastic (standard for terminal covers)
- Net weight: 0.22 kg
- Packaging dimensions: 145 × 175 × 92 mm
- Packaging options: 1 pcs., 6 pcs.
- EAN code: 9004840840841
| EAN code | 9004840840841 |
|---|---|
| Net length | 92.00 mm |
| Net width | 145.00 mm |
| Net depth | 175.00 mm |
| Net weight | 0.22 kg |
| Size | 6 |
| Type | Accessories |
| Accessories | Cap |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 6 pcs. |