Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 980 ₸
Combined automatic circuit breaker with RCD (Residual Current Device) function. Designed to protect electrical circuits from overloads, short-circuit currents, and earth leakage currents.
Key Parameters:
Standards Compliance: The circuit breaker is manufactured in accordance with international standards EN 61009-1:2012 and IEC 61009-1, ensuring reliable protection in residential and industrial installations.
Physical Characteristics:
Series: AMPARO Manufacturer: Schrack Packaging Options: 1 pcs or 90 pcs
| EAN Code | 9004840862478 |
|---|---|
| Length (net) | 77.00 mm |
| Width (net) | 36.00 mm |
| Height (net) | 85.00 mm |
| Weight (net) | 0.21 kg |
| Power Loss | 2.77 W |
| Min. Ambient Temperature | -25°C |
| Max. Ambient Temperature | 60°C |
| Standard | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type | A (sensitive to pulsating current) |
| Trip Type | Instantaneous |
| Rated Sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | C |
| Pole | 1+N |
| Switching Capacity | 10 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs, 90 pcs |