Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 980 ₸
Automatic circuit breaker with integrated RCD (Residual Current Device) from the AMPARO series by Schrack is designed to protect electrical circuits from overloads, short circuits, and leakage currents.
Key characteristics:
Technical parameters:
Standards compliance:
The device is designed and certified in accordance with the requirements of:
Composition and packaging:
Packaging options available: 1 unit or 90 units.
| EAN code | 9004840862546 |
|---|---|
| Length net | 77.00 mm |
| Width net | 36.00 mm |
| Height net | 85.00 mm |
| Weight net | 0.21 kg |
| Power loss | 4.12 W |
| Min ambient temperature | -25°C |
| Max ambient temperature | 60°C |
| Standards | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type (RCD) | A (sensitive to pulsating current) |
| Trip type | immediate |
| Nominal sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | B |
| Poles | 1+N |
| Breaking capacity | 10 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 unit, 90 units |