Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 980 ₸
An automatic circuit breaker with integrated RCD (residual current device) designed to protect electrical circuits from overloads, short circuits, and earth leakage currents.
Key characteristics:
Technical parameters:
Normative and technical basis:
The device is designed and certified in accordance with international standards: EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1.
Series: AMPARO Manufacturer: Schrack EAN code: 9004840594461
| EAN code | 9004840594461 |
|---|---|
| Length (net) | 77.00 mm |
| Width (net) | 36.00 mm |
| Height (net) | 85.00 mm |
| Weight (net) | 0.21 kg |
| Power loss | 6.26 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Standard | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type | A (sensitive to pulsating current) |
| Trip type | Instantaneous |
| Rated sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | B |
| Poles | 1+N |
| Breaking capacity | 10 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 90 pc. |