
1 / 9
1 / 9
Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА
Article: AM618432--
Автоматические выключатели AMPARO
12 640 ₸
To order
Four-pole automatic circuit breaker with rated current of 32А and breaking capacity of 6кА. Designed to protect alternating current electrical circuits against overloads and short circuits.
Main characteristics:
- Rated current: 32A
- Poles: 4P (four-pole)
- Breaking capacity: 6кА
- Trip characteristic: B (trip at current 3-5In)
- Type of execution: AC-MCB (alternating current miniature circuit breaker)
- Series type: AMPARO
- Model: AM6
- Manufacturer: Schrack
Operating parameters:
- Power loss: 16,10W
- Operating temperature range: from -35°C to +70°C
- Dimensions (net): 86×72×77mm
- Weight (net): 0,41kg
Compliance with standards: EN 60898-1:2019, IEC 60898-1
Available packaging options: 1 pc., 3 pcs., 45 pcs.
| EAN code | 9004840852080 |
|---|---|
| Net length | 86,00mm |
| Net width | 72,00mm |
| Net height | 77,00mm |
| Net weight | 0,41kg |
| Power loss | 16,10W |
| Min. ambient temperature | -35°C |
| Max. ambient temperature | 70°C |
| Characteristic | B |
| Pole | 4 |
| Rated current | 32A |
| Type | AM6 |
| Series | AMPARO |
| Breaking capacity | 6kA |
| Execution | AC-MCB |
| Standard | EN 60898-1:2019, IEC 60898-1 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 3 pcs., 45 pcs. |
- Photo 1: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 2.3 MB)
- Photo 2: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 930 KB)
- Photo 3: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 1.1 MB)
- Photo 4: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 969 KB)
- Photo 5: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 1.0 MB)
- Photo 6: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 826 KB)
- Photo 7: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 1022 KB)
- Photo 8: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 899 KB)
- Photo 9: Automatic Circuit Breaker B32А/4, 6кА (JPG, 1.0 MB)