
1 / 3
1 / 3
Vertical connector for BK085 busbar system. Designed for connecting busbars in the vertical plane, ensuring reliable electrical contact and mechanical fastening. Manufactured by Schrack. Supplied as a complete unit of 1 piece.
| EAN-code | 9004840605150 |
|---|---|
| Net length | 156.00 mm |
| Net width | 20.00 mm |
| Net height | 47.00 mm |
| Net weight | 0.30 kg |
| Design | BK085 Accessories |
| Color | white |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc |