
1 / 4
1 / 4
Shield Door and Frame, 4-row, for 48+8 Modules, Transparent Plastic
Article: BK0852042F
32 190 ₸
To order
Shield door and frame for 4 rows designed for installation of 48+8 modules (56 modules total). Manufactured from transparent plastic, providing visibility of the installed equipment.
Main Characteristics:
- Dimensions: 347 × 717 × 36 mm (width × height × depth)
- Weight: 3 kg
- Degree of Protection: IP40 (protection against solid objects ≥1 mm and water splashes)
- Protection Class: 2 (double insulation)
- Impact Resistance: IK07 (resistance to mechanical impacts up to 2 J)
- Operating Temperature Range: from -25°C to +60°C
- Installation: built-in to electrical enclosure equipment
- Halogen-free Plastic: Yes (environmentally safe material)
- Power Loss: -60 W
Manufacturer: Schrack (series of modular components for distribution enclosures).
Intended for equipping assembled control and power distribution panels. EAN: 9004840937961.
| EAN Code | 9004840937961 |
|---|---|
| Net Width | 347.00 mm |
| Net Height | 717.00 mm |
| Net Depth | 36.00 mm |
| Net Weight | 3.00 kg |
| Power Loss | -60.00 W |
| Min. Ambient Temperature | -25°C |
| Max. Ambient Temperature | 60°C |
| Degree of Protection | IP40 |
| Protection Class | 2 |
| Impact Resistance | IK07 |
| Manufacturer | Schrack |
| Installation | Built-in |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 pcs. |
- Photo 1: Shield Door and Frame, 4-row, for 48+8 Modules, Transparent Plastic (JPG, 2.3 MB)
- Photo 2: Shield Door and Frame, 4-row, for 48+8 Modules, Transparent Plastic (JPG, 2.6 MB)
- Photo 3: Shield Door and Frame, 4-row, for 48+8 Modules, Transparent Plastic (JPG, 1.5 MB)
- Photo 4: Shield Door and Frame, 4-row, for 48+8 Modules, Transparent Plastic (JPG, 1011 KB)