
1 / 9
1 / 9
Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA
Article: BR974912--
Автоматические выключатели BR 80-125A
116 580 ₸
To order
Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA from Schrack BR series is designed for protection of electrical circuits in high-voltage networks.
Technical Specifications:
- Rated Current: 125A
- Number of Poles: 4
- Tripping Characteristic: C
- Switching Capacity: 10kA
- Power Loss: 36,86W
- Operating Temperature Range: from -30°C to +55°C
Dimensions and Weight:
- Length: 78,00mm
- Width: 108,00mm
- Height: 91,00mm
- Net Weight: 0,94kg
Standards Compliance:
The device complies with the requirements of EN 60947-2:2006 + A1:2009 + A2:2013, EN 60947-2:2017 + A1:2020, EN 63000:2018.
Packaging: available in quantities of 1, 3 and 144 units.
EAN Code: 9004840545401
| EAN Code | 9004840545401 |
|---|---|
| Net Length | 78,00mm |
| Net Width | 108,00mm |
| Net Height | 91,00mm |
| Net Weight | 0,94kg |
| Power Loss | 36,86W |
| Min. Ambient Temperature | -30°C |
| Max. Ambient Temperature | 55°C |
| Characteristic | C |
| Poles | 4 |
| Rated Current | 125A |
| Type | High-Voltage Automatic Circuit Breaker |
| Series | BR |
| Switching Capacity | 10kA |
| Design | High-Voltage Automatic Switch |
| Standard | EN 60947-2:2006 + A1:2009 + A2:2013, EN 60947-2:2017 + A1:2020, EN 63000:2018 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 3 pcs., 144 pcs. |
- Photo 1: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 3.5 MB)
- Photo 2: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 2.1 MB)
- Photo 3: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 2.3 MB)
- Photo 4: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 1.8 MB)
- Photo 5: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 2.3 MB)
- Photo 6: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 2.1 MB)
- Photo 7: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 2.3 MB)
- Photo 8: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 1.8 MB)
- Photo 9: Automatic Circuit Breaker C125/4, 10kA (JPG, 2.3 MB)