
Fork rail bus bar 2-pole 10mm², 1 meter, BSB
Article: BSB00111-A
13 090 ₸
In stock
Comb-type bus bar for connecting devices with the following elements: dual-purpose terminal, screw terminal, screw connection, flat terminal. Pitch device 17.8 mm. 56 MVA. Phase alternation: L, N, L, N, L, … N / +, -, +, -, +, ... (other versions possible). End caps not required
| EAN code | 9004840942750 |
|---|---|
| Net length | 1016.00mm |
| Net height | 26.80mm |
| Net depth | 9.30mm |
| Net weight | 0.33kg |
| Copper content | 330.0000g |
| Power loss | 13.90W |
| Min. ambient temperature | -35°C |
| Max. ambient temperature | 70°C |
| Series | BC, BM, BO and Amparo |
| Insert | LS, FI, LS/FI (pitch 17.8 mm) |
| Design | Fork-type design |
| Pole | 2 |
| Cross-section | 10mm² |
| Standard | EN 61439-1 |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs., 20 pcs. |