Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 980 ₸
Combined automatic circuit breaker with integrated residual current device of the AMPARO series manufactured by Schrack. The device combines the functions of protection against overload/short circuit and protection against leakage current.
Main parameters:
Technical specifications:
Normative compliance: EN 61009-1:2012 with amendments A1:2014, A2:2014, A11:2015, A12:2016; EN 61009-2-1:1994 + A11:1998; IEC 61009-1, IEC 61009-2-1
Packaging: individual or package of 90 units (EAN: 9004840862508)
| EAN code | 9004840862508 |
|---|---|
| Net length | 77.00 mm |
| Net width | 36.00 mm |
| Net height | 85.00 mm |
| Net weight | 0.21 kg |
| Power loss | 5.45 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Standard | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type (current response) | A (sensitive to pulsating current) |
| Type (disconnection) | instantaneous |
| Rated sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | C |
| Poles | 1+N |
| Breaking capacity | 10 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 unit, 90 units |