Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 980 ₸
Automatic circuit breaker with integrated RCD (residual current device) from the AMPARO series by Schrack manufacturer. The device is designed to protect electrical circuits from overcurrents and earth faults simultaneously.
Main parameters:
Operating conditions:
Standards and certification:
The device complies with the following standards: EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1.
Dimensions and weight:
Package contents:
Available in packs of 1 piece and 90 pieces. EAN code: 9004840862539.
| EAN code | 9004840862539 |
|---|---|
| Length (net) | 77.00 mm |
| Width (net) | 36.00 mm |
| Height (net) | 85.00 mm |
| Weight (net) | 0.21 kg |
| Power loss | 2.47 W |
| Min. ambient temperature | −25 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Standard | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type (RCD) | A (sensitive to pulsating DC) |
| Type (trip) | Instantaneous |
| Rated sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | B |
| Poles | 1+N |
| Breaking capacity | 10 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Package | 1 pcs., 90 pcs. |