Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 300 ₸
An automatic circuit breaker with integrated residual current device (RCD), designed to provide simultaneous protection of electrical circuits from overcurrent and differential leakage current.
Key Characteristics:
Construction and Dimensions:
Compact design allows for easy mounting in electrical enclosures. Net dimensions: 77 × 36 × 85 mm, weight 0.21 kg.
Standards Compliance:
The device complies with European and international standards: EN 61009-1:2012 with amendments, IEC 61009-1, and IEC 61009-2-1.
Electrical Parameters:
Power loss is 10.48 W at rated load.
Manufacturer and Series:
Manufactured by Schrack, AMPARO series — reliable equipment for residential and commercial applications.
| EAN Code | 9004840022001 |
|---|---|
| Length (Net) | 77.00 mm |
| Width (Net) | 36.00 mm |
| Height (Net) | 85.00 mm |
| Weight (Net) | 0.21 kg |
| Power Loss | 10.48 W |
| Min. Ambient Temperature | -25°C |
| Max. Ambient Temperature | 60°C |
| Standard | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type | A (sensitive to pulsating direct current) |
| Trip Type | Instantaneous |
| Nominal Sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | C |
| Poles | N+1 |
| Breaking Capacity | 6 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pcs, 90 pcs |