
1 / 5
1 / 5
Surface-mounted distribution board, 2-row, 24 modules, without door, IP30
Article: BK003522--
19 320 ₸
In stock
Surface-mounted distribution board for external installation without door. Designed for installing modular equipment in two rows.
Technical Characteristics:
- Number of modules: 24 (2 rows × 12 TE)
- Modularity: 12 TE per row
- Dimensions (H×W×D): 377 × 310 × 96 mm
- Weight: 1.5 kg
- Degree of protection: IP40
- Design: Surface-mounted installation, without door
- Operating temperature range: from -25°C to +40°C
- Power loss: -26 W
- Material: Halogen-free
- Colour: RAL 9003 (signal white)
- Manufacturer: Schrack
Field of application:
The board is intended for the placement of modular automatic circuit breakers, differential switches, relays and other DIN-rail equipment in residential and industrial networks. The open construction without a door provides free access to components when maintenance and reconfiguration are required.
Available packaging: 1 pc., 5 pc.
| EAN code | 9004840970258 |
|---|---|
| Net width | 310.00 mm |
| Net height | 377.00 mm |
| Net depth | 96.00 mm |
| Net weight | 1.50 kg |
| Power loss | -26.00 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 40°C |
| Design | Surface-mounted installation, without door |
| Rows | 2 |
| TE in series | 12 |
| Degree of protection | IP40 |
| Colour | RAL 9003 (Signal white) |
| Manufacturer | Schrack |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 pc., 5 pc. |
- Photo 1: Surface-mounted distribution board, 2-row, 24 modules, without door, IP30 (JPG, 1.9 MB)
- Photo 2: Surface-mounted distribution board, 2-row, 24 modules, without door, IP30 (JPG, 1.1 MB)
- Photo 3: Surface-mounted distribution board, 2-row, 24 modules, without door, IP30 (JPG, 1.6 MB)
- Photo 4: Surface-mounted distribution board, 2-row, 24 modules, without door, IP30 (JPG, 1.8 MB)
- Photo 5: Surface-mounted distribution board, 2-row, 24 modules, without door, IP30 (JPG, 1.4 MB)