
1 / 5
1 / 5
Surface-mounted distribution board, 3-row, 36 modules, without door, IP30
Article: BK003523--
26 510 ₸
In stock
Modular surface-mounted distribution board designed for distribution and protection of electrical circuits in industrial and commercial facilities.
Main characteristics:
- Number of modules: 36 (3 rows of 12 modules each)
- Degree of protection: IP40
- Execution: Surface mounting (surface-mounted), without door
- Overall dimensions: 310 × 502 × 96 mm (width × height × depth)
- Net weight: 2.15 kg
- Operating temperature range: -25°C to +40°C
Design features:
- Non-flammable halogen-free material casing (Halogen-free)
- White color RAL 9003 (Signalweiß)
- Standard module pitch: 17.5 mm (TE)
- Power loss under load: -30 W
- Manufacturer: Schrack
Purpose:
The distribution board is compatible with modular equipment (automatic circuit breakers, differential automatic circuit breakers, relays and other standard-width modules) and is designed for wall mounting without additional enclosure. The absence of a door ensures quick access to modules.
Supply options: Individual units or in packages of 5 units.
| EAN code | 9004840970265 |
|---|---|
| Net width | 310.00 mm |
| Net height | 502.00 mm |
| Net depth | 96.00 mm |
| Net weight | 2.15 kg |
| Power loss | -30.00 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 40°C |
| Execution | Surface mounting, without door |
| Rows | 3 |
| TE in series | 12 |
| Degree of protection | IP40 |
| Color | RAL 9003 (Signalweiß) |
| Manufacturer | Schrack |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 unit, 5 units |
- Photo 1: Surface-mounted distribution board, 3-row, 36 modules, without door, IP30 (JPG, 2.5 MB)
- Photo 2: Surface-mounted distribution board, 3-row, 36 modules, without door, IP30 (JPG, 1.4 MB)
- Photo 3: Surface-mounted distribution board, 3-row, 36 modules, without door, IP30 (JPG, 2.1 MB)
- Photo 4: Surface-mounted distribution board, 3-row, 36 modules, without door, IP30 (JPG, 2.4 MB)
- Photo 5: Surface-mounted distribution board, 3-row, 36 modules, without door, IP30 (JPG, 1.4 MB)