
1 / 5
1 / 5
Recessed combined distribution board, 24+4 modules+2 IT mounting panels, metal door
Article: BK0855042
113 000 ₸
In stock
Recessed combined distribution board with metal door for concealed installation. Designed for organization and distribution of electrical circuits in residential and industrial premises.
Configuration:
- Modular capacity: 24 modules + 4 modules + 2 IT mounting panels
- Number of rows: 2
- TE in series: 12
- Single-phase and three-phase distribution
Technical parameters:
- Degree of protection: IP30
- Protection class: II
- Impact resistance: IK08
- Door material: sheet steel (RAL 9003 — signal white)
- Halogen-free: Yes
Overall dimensions:
- Width: 346 mm
- Height: 717 mm
- Depth: 36 mm
- Weight: 3.6 kg
Operating conditions:
- Ambient temperature range: from −25°C to +60°C
- Power loss: 54 W
Design:
- Recessed installation (concealed)
- Complete package: 1 unit
- Manufacturer: Schrack
- EAN code: 9004840977783
| EAN code | 9004840977783 |
|---|---|
| Net width | 346.00 mm |
| Net height | 717.00 mm |
| Net depth | 36.00 mm |
| Net weight | 3.60 kg |
| Power loss | 54.00 W |
| Min ambient temperature | −25°C |
| Max ambient temperature | 60°C |
| Design | Recessed installation, with door |
| Rows | 2 |
| TE in series | 12 |
| Degree of protection | IP30 |
| Protection class | 2 |
| Impact resistance | IK08 |
| Color | RAL 9003 (signal white) |
| Manufacturer | Schrack |
| Installation | Recessed |
| Door material | Sheet steel |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 unit |
- Photo 1: Recessed combined distribution board, 24+4 modules+2 IT mounting panels, metal door (JPG, 86 KB)
- Photo 2: Recessed combined distribution board, 24+4 modules+2 IT mounting panels, metal door (JPG, 64 KB)
- Photo 3: Recessed combined distribution board, 24+4 modules+2 IT mounting panels, metal door (JPG, 303 KB)
- Photo 4: Recessed combined distribution board, 24+4 modules+2 IT mounting panels, metal door (JPG, 214 KB)
- Photo 5: Recessed combined distribution board, 24+4 modules+2 IT mounting panels, metal door (JPG, 217 KB)