
Contactor 4-pole, 63A/AC1/230V alternating current
Article: LTR26343--
Аксессуары для контакторов силовых
103 630 ₸
To order
4-pole contactor designed for switching electrical circuits of industrial alternating current applications.
Main parameters:
- Rated current: 63A
- Category of application: AC1
- Network voltage: 230V alternating current
- Coil voltage: 230V AC
- Poles: 4 poles
- Power at AC-3 (380/400V): 18.50 kW
- Power loss: 20.60 W
- Size: 2
- Manufacturer: Schrack
Dimension and weight:
- Length: 132.00 mm
- Width: 115.00 mm
- Depth: 74.00 mm
- Net weight: 1.04 kg
Packaging: 1 pc. or 11 pcs.
EAN code: 9004840840131
| EAN code | 9004840840131 |
|---|---|
| Net length | 132.00 mm |
| Net width | 115.00 mm |
| Net depth | 74.00 mm |
| Net weight | 1.04 kg |
| Power loss | 20.60 W |
| Size | 2 |
| Type | 4-pole contactor |
| Coil voltage AC | 230V alternating current |
| Rated current | 63 A |
| Manufacturer | Schrack |
| AC-3 380 V 400 V [P] | 18.50 kW |
| Packaging | 1 pc., 11 pcs. |