Дополнительный контакт 1CO, AM
SKU: AM900099--In stock

22 300 ₸
Two-pole automatic circuit breaker with integrated residual current protection (RCD). The device is designed to provide simultaneous protection of electrical circuits against overloads, short circuits, and dangerous leakage currents to earth.
Main parameters:
Technical specifications:
The device provides reliable protection of people against electric shock from both direct and indirect contact, as well as protection of electrical equipment from damage when emergency conditions occur in the network.
| EAN code | 9004840018400 |
|---|---|
| Net length | 77.00 mm |
| Net width | 36.00 mm |
| Net height | 85.00 mm |
| Net weight | 0.21 kg |
| Power loss | 7.96 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Standard | EN 61009-1:2012 + A1:2014 + A2:2014 + A11:2015 + A12:2016, EN 61009-2-1:1994 + A11:1998, IEC 61009-1, IEC 61009-2-1 |
| Type (current sensitivity) | A (sensitive to pulsating DC) |
| Type (tripping) | Instantaneous |
| Nominal sensitivity IΔn | 30 mA |
| Characteristic | C |
| Pole | N+1 |
| Breaking capacity | 6 kA |
| Series | AMPARO |
| Manufacturer | Schrack |
| Packaging | 1 pc., 90 pc. |