
1 / 2
1 / 2
Door BK003501 -- made of sheet steel for BK003521, single-row
Article: BK003501--
8 530 ₸
To order
Door BK003501 made of sheet steel for distribution cabinet BK003521 of single-level design.
Technical characteristics:
- Material: sheet steel
- Dimensions (H×W×D): 224 × 283 × 12 mm
- Net weight: 0.52 kg
- Color: RAL 9010 (white)
- Standard: halogen-free (Halogen-free)
- Manufacturer: Schrack
- EAN: 9004840970289
Purpose:
Intended for the assembly of wall-mounted distribution cabinets of the BK003521 series. The door provides protection of switching equipment and control devices from external influences and accidental contact.
Supply options:
- Packaging of 1 piece
- Packaging of 5 pieces
| EAN code | 9004840970289 |
|---|---|
| Net width | 283.00 mm |
| Net height | 224.00 mm |
| Net depth | 12.00 mm |
| Net weight | 0.52 kg |
| Design type | Accessories |
| Color | RAL 9010 |
| Manufacturer | Schrack |
| Material - Door | Sheet steel |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 piece, 5 pieces |