
1 / 5
1 / 5
Recessed Distribution Board, 2 Rows, 24+4 Modules, Metal Door
Article: BK0850522-
41 700 ₸
In stock
Recessed distribution board for 28 modules (24+4) in 2 rows with metal door for concealed installation in hollow walls.
Main characteristics:
- Capacity: 24 modules main row + 4 modules additional row (TE = 12 mm per module)
- Dimensions (HxWxD): 442 × 346 × 96 mm
- Weight: 2.5 kg
- Degree of protection: IP40
- Protection class: II (double insulation)
- Impact resistance: IK08
- Door material: Sheet steel
- Color: RAL 9003 (Signal white)
Operating conditions:
- Temperature range: from -25°C to +60°C
- Power loss during operation: 34 W
- Halogen-free design (Halogen-free)
Features:
The board is designed for recessed installation in hollow walls with concealed electrical wiring. The metal door provides equipment protection and complies with IP40 protection degree requirements. The modular design allows flexible organization of automatic circuit breakers, differential circuit breakers, and other modular devices.
Manufacturer: Schrack
EAN: 9004840508161
| EAN code | 9004840508161 |
|---|---|
| Width net | 346.00 mm |
| Height net | 442.00 mm |
| Depth net | 96.00 mm |
| Weight net | 2.50 kg |
| Power loss | -34.00 W |
| Min. ambient temperature | -25°C |
| Max. ambient temperature | 60°C |
| Design | Hollow wall for concealed installation, with door |
| Rows | 2 |
| TE in series | 12 |
| Degree of protection | IP40 |
| Protection class | 2 |
| Impact resistance | IK08 |
| Color | RAL 9003 (Signal white) |
| Manufacturer | Schrack |
| Installation | Recessed |
| Material - Door | Sheet steel |
| Halogen-free | Yes |
| Packaging | 1 pcs. |
- Photo 1: Recessed Distribution Board, 2 Rows, 24+4 Modules, Metal Door (JPG, 4.3 MB)
- Photo 2: Recessed Distribution Board, 2 Rows, 24+4 Modules, Metal Door (JPG, 2.6 MB)
- Photo 3: Recessed Distribution Board, 2 Rows, 24+4 Modules, Metal Door (JPG, 1.8 MB)
- Photo 4: Recessed Distribution Board, 2 Rows, 24+4 Modules, Metal Door (JPG, 5.6 MB)
- Photo 5: Recessed Distribution Board, 2 Rows, 24+4 Modules, Metal Door (JPG, 286 KB)